NK Novi Travnik - FK Krajina 2-0

Admin | 4/26/2015 |

Nogometaši Novog Travnika sa 2:0 savladali su ekipu Krajine u okviru 16. kola II. lige FBiH Zapad.

U utakmici koja je odlučivala koja će ekipa biti korak bliže plasmanu u Prvu ligu Federacije BiH ekipa Novog Travnika pokazala je mnogo više od igre i zasluženo slavila pobjedu od 2:0.

Od samog početka utakmice domaći napadaju i već u 8. minuti imaju prvu priliku. Milanović je pokupio loptu na sredini terena, povukao do nekih 20-tak metara i snažno šutirao ali je lopta otišla za malo pored gola Krajine.

Novotravničani i dalje napadaju i već u 13. minuti dolaze do prvog gola. Odlični Ivan Rezdeušek glavom šalje loptu prema Borisu Gavriću koji izlazi sam pred golmana i lob udarcem donosi prednost svojoj ekipi i veliku erupciju oduševljenja prisutnih navijaća na prepunom Gradskom stadionu. Do kraja prvog poluvremena vidjeli smo još nekoliko prilika za domaće, ali šutevi Milanovića, Gavrića i Petaka nisu završili u golu pa se na odmor otišlo sa vodstvom domaćih od 1:0.

Početkom drugog poluvremena gosti se bude i drže loptu u svojim nogama ali bez većih prijetnji po golmana Jerkovića. Prvu veliku priliku u drugom poluvremenu domaći su imali u 60. minuti, kada Hodžić šalje dobar centaršut, a udarac odličnog i dobro raspoloženog Borisa Gavrića završava u rukama golmana Krajine.

Novotravničani nastavljaju sa presingom i dobrom igrom, a u 70. minuti vidjeli smo fenomenalan pokušaj Roberta Milanovića koji je šutirao sa 25 metara, ali je njegov udarac golman gostiju krajnjim naporom odbranio.

Desetak minuta prije kraja utakmice domaći riješavaju pitanje pobjednika. Mladi Mirudin Osmančević koji je ušao u igru umjesto kapitena Rezdeušeka završava sjajnu akciju i dovodi svoj tim u vodstvo od 2:0.

Do kraja utakmice Novotravničani nisu imali značajnih prilika. Izdvajamo pokušaj igrača Krajine Čatakovića iz slobodnog udarca, ali njegovov udarac završio je na gredi golmana Jerkovića. Valja napomenuti kako su domaći igrači imali podršku navijačke skupine "Tulonje" koji su tijekom cijelog susreta fanatičnim navijanjem vodili dečke do nove pobjede. Ovom pobjedom Novi Travnik ostaje na prvom mjestu sa sedam bodova prednosti nad Krajinom ali i dvije utakmice više.

NK Novi Travnik: Jerković, Latić, Jusić, Milanović, Petak, Buljubašić, Hodžić, Rezdeušek, Gavrić, Mamuša, Jurčević ( Palalić, Terzić, Čakić, Terzić, Osmančević, Mamuša, Jukić)

FK Krajina: Akmadžić, Merdanović, Džinić, Palić, Račić,Ljeljak, Nuhanović, Četić, Rekić, Kadić, Pozderac,