NK Busovača - NK Novi Travnik 1:1

Admin | 5/25/2014 | 0 komentari

Derbi 17. kola Prve kantonalne nogometne lige Kantona Središnja Bosna između NK Busovače i NK Novi Travnik završio je bez pobjednika - 1:1. Svakoj ekipi pripalo je jedno poluvrijeme i rezultat je bio realan nakon odigranih 90 minuta.

Prije utakmice održana je mala svečanost. Kapiten domaćih Franjo Marinić poklonio je cvijeće i prigodan dar kapitenu gostiju Ivanu Rezdeušeku i u ime kluba čestitao na zasluženo osvojenom 1. mjestu bez poraza u dosadašnjem toku Prve kantonalne lige.

Utakmica je privukla veliki broj navijača domaće, a posebice dvije velike skupine navijača gostiju koji su bodrili svoju ekipu, ali znali nagraditi i dobar potez domaćina.

Poveli su domaćini već u 2. minutu sjajnim pogotkom Filipa Laštre. Gosti su odmah preuzeli igru u svoje ruke, diktirali tempo, ali u prvom poluvremenu prave prilike imala je Busovača. Edin Brkić i Filip Laštro su „zapucali“ zicere i tko zna kako bi se utakmica završila da su pogotci bili postignuti.

Drugo poluvrijeme počelo je ozljedama trojice igrača domaćih u prvih 15 minuta. Trener Vujica je stalno morao rotirati ekipu, tako da su neki igrači igrali pozicije koje u svojoj karijeri nisu nikada igrali. Novi Travnik pojačava pritisak i u 65. min. Ivan Rezdeušek postiže gol za izjednačenje.

Do kraja utakmice gosti nisu uspjeli do kraja preokrenuti rezultat za što je najzaslužniji golman domaćih Marko Grubešić. Kod domaćih pored golmana Grubešića najbolji Šišić, Nikola Krišto i Filip Laštro dok je kapiten Rezdeušek bio najbolji pojedinac gostiju.

U posljednjem kolu Novi Travnik će promociju imati pred svojim navijačima protiv NK Mladost dok NK Busovača gostuje u Kreševu protiv istoimene ekipe koja će tražiti bodove spasa i opstanak u Prvoj kantonalnoj ligi.